• page-cover-seat

Počasie nám zmarilo plán

V posledný májový víkend sa konal v rakúskom Brucku 3. podnik M SR v pretekoch motokár, ktorého sa zúčastnila aj juniorská odnož Teamu Homola Motorsport s pilotom Matejom Homolom.

Medzičas od ostatných pretekov v Dunajskej Strede až po Bruck sme využili na úplne nové (základné) nastavenie motokáry- posed pilota a váhové rozloženie. S takto výborne nastavenou motokárou sme v eufórii vyrazili na pretek.

m_homola_bruck_2010_13

Piatkové voľné tréningy nám napovedali, že sme sa konečne dotiahli na slovenskú špičku. Lenže aby to nebolo také jednoduché, trať v Brucku je veľmi ťažká s vysokými obrubníkmi. To spôsobuje, že na prejazd týmito obrubníkmi dlho spomínajú pilotove rebrá, chrbtica a sedacia časť tela. Z tohto dôvodu (pre veľké bolesti) sme museli vynechávať niektoré sobotňajšie tréningy. Menším sklamaním pre nás bol 4. čas v meranom tréningu.

m_homola_bruck_2010_14

Takže do nedeľných pretekárskych jázd sme vyrážali z 2. rady. A tak sme aj v oboch prvých jazdách skončili. Počasie zdramatizovalo až tretiu jazdu, nakoľko tesne pred štartom začalo pršať a riaditeľ preteku vyhlásil „mokrý pretek". To v motokárovom športe znamená: nastaviť motokáru na mokro, prezuť pneumatiky, a na to všetko je iba 20 minút. Stihli sme to len tak-tak. Prvú polovicu sme jazdili naše „stabilné" 4. miesto, lenže potom prišla Matejova nepochopiteľná chyba, výlet mimo trať a konečné 12. miesto v jazde.

m_homola_bruck_2010_15

Celkovo sme skončili na 4. mieste a neskrývame sklamanie. Snáď v nasledujúcom preteku 12. a 13. júna vo Vysokom Mýte (ČR) budeme mať viac šťastia. Držte nám palce.

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.