• page-cover-seat

Okruhová premiéra

Pondelkový sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda slávil Team Homola Motorsport na krásnom okruhu Slovakiaring. Konalo sa tu podujatie MSR v pretekoch automobilov na okruhu a vo výsledkoch sa objavilo, ale nestratilo, aj meno Homola. Tentokrát však to nebol Jaro, ale iba 15. ročný „motokárista" Maťo.

Pár týždňov pred dvojpretekom v Orechovej Potôni padlo rozhodnutie, že sa zúčastníme. Matej si spravil okruhovú školu, zapožičali sme špičkové auto Škoda Fabia 1,4 KIT CAR od Matúša Molnára, kombinézu, prilbu a HANS od Jara a išlo sa na to. Treba zdôrazniť, že do 16. roku pilota je možné jazdiť iba s objemom motora do 1400 cm³ .

m_homola_slovakiaring_7

Už voľný (ranný) tréning a neskôr aj merané tréningy potvrdili správnu voľbu Mateja a Fabie (s výkonom 160 koni). V oboch meraných tréningoch sme v triede D4 do 1400 cm³ skončili na 2. mieste a v spoločnej jazde s triedou do 2000 cm³ na 6. a 8. mieste zo 16 štartujúcich.

m_homola_slovakiaring_10

Prvý pretek si Maťo s veľkým prehľadom udržiaval 2.miesto vo svojej triede, ale to mu nestačilo, takže zvádzal nerovný súboj s vozidlami s objemom motora do 2000 cm³. Nakoniec z toho bolo celkovo 7.miesto v absolútnom poradí.

m_homola_slovakiaring_1

Druhý pretek Maťo štartoval z už spomínanej 8. pozície a opätovne si udržiaval 2. miesto vo svojej triede a v absolútnom poradí si stabilnou jazdou dokrúžil na celkovo 6. mieste. Veľmi nás potešil aj výsledok v hodnotení juniorov.

m_homola_slovakiaring_2

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto peknom výsledku.

Výsledky:

1. jazda:

2. miesto v triede D4 do 1400 cm³
7. miesto v absolútnom poradí v triede D4 do 2000 cm³
3. miesto v triede Junior

2. jazda:

2.miesto v triede D4 do 1400 cm³
6. miesto v absolútnom poradí v triede D4 do 2000 cm³
1.miesto v triede Junior

Onboard

 

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.