• page-cover-seat

Posledné podujatie v motokárach pre Team Homola Motorsport

Každá sezóna sa raz musí skončiť, a inak to nebolo ani pri tej motokárovej. Team Homola Motorsport s Matejom Homolom nemohli na pretekoch v Dunajskej Strede chýbať. Matej mohol pomýšľať ešte na 3. miesto v celkovom hodnotení v triede Rotax Max Junior, ale musel by skončiť aspoň o tri miesta pred svojim najväčším konkurentom.

Vo štvrtok a v piatok na tréningoch všetko klapalo ako malo, Matej jazdil časy medzi troma najlepšími, ale v sobotu - deň kvalifikácie, sa začalo všetko rúcať. Najprv nám vôbec nefungoval náš najlepší motor, a tak sme museli nasadiť tréningový. Potom Matej po svojej chybe narazil do gúm a 2 tréningy sme museli vynechať pre opravu motokáry. Jeden tréning pred meraným tréningom nám odišiel štartér, tak sme do kvalifikácie išli len s jedným tréningom za celý sobotný deň. V kvalifikácií Matej všetkých prekvapil, keď zajazdil 3. najlepší čas, napriek nepriazni osudu v predchádzajúcich tréningoch.

mato_homola_dunajska_streda_06

Do prvej jazdy Matej vstupoval s odhodlaním dostať sa na prvé miesto a bodovo ujsť svojmu najväčšiemu konkurentovi. To sa mu podarilo len z polovice, keď sa počas preteku dostal na druhé miesto a celú jazdu dobiedzal na jazdca pred sebou, ale nedokázal sa dostať na prvé miesto.

Na štarte druhej jazdy Matej pokazil štart a prepadol sa na 3. miesto. A ako tomu bolo aj v prvej jazde, Matej nemal možnosť svojich súperov nikde predbehnúť.

V tretej jazde sa po skvelom štarte Matej dostal zase na druhé miesto a hneď na prvej rovine jazdca na prvej pozícií predbehol. Matej krúžil na prvom mieste asi 6 kôl, dokým ho nepredbehol evidentne rýchlejší jazdec, čo Mateja rozhádzalo. Spravil dve chyby, za ktoré pykal prepadom na 4. miesto.

mato_homola_dunajska_streda_08

V pretekoch v Dunajskej Strede Matej vybojoval 3. miesto, to však bodovo nestačilo na jazdca pred ním. Po povinnom škrtaní dvoch podnikov sa Matej dokonca prepadol až na 5. miesto v celkovom poradí triedy Rotax Max Junior.

„V prvom rade by som chcel poďakovať celej rodine za velikánsku podporu počas celej sezóny, bez ktorej by som to určite nezvládol. Ďalej by som chcel poďakovať Vladovi Hiršovi za skvelý servis motokáry. Ale k pretekom . Po nešťastí v sobotu, keď som odjazdil len jeden tréning, si myslím, že 3. miesto bolo dobré. Obe prvé jazdy boli super, perfektné preteky, ale nie som spokojný s poslednou jazdou, kde som spravil dve veľké chyby, a tie ma stáli druhé miesto v preteku a 4. miesto celkovo. Keďže naše predsavzatie pred pretekom bolo tretie miesto v celkovom hodnotení, som sklamaný, že sa z toho vykľulo 5. miesto. Ale myslím si, že môžeme hodnotiť túto sezónu aj pozitívne, keďže som získal veľa skúseností, ktoré budem určite potrebovať v budúcej sezóne," dodal Matej Homola.

Výsledky:

3. miesto v triede Rotax Max Junior
5 .miesto v celkovom hodnotení triedy Rotax Max Junior

Fotografie


by Autosportfoto.sk

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.