• page-cover-seat

Mladý Homola so špičkovou technikou

Ako sme informovali širokú verejnosť, tak pre rok 2011 sa Team Homola Motorsport zúčastní dvoch seriálov Majstrovstiev SR v pretekoch automobilov. Jaro sa opätovne zúčastní pretekov automobilov do vrchu s vozidlom Citroën C2 Super 1600.

Maťo definitívne opustil motokáry a tento rok sa bude výhradne sústreďovať na preteky automobilov na okruhu v seriáli Majstrovstiev SR.

mato_homola_alfa_romeo_02

Team cez zimu riešil s akou technikou Maťo (iba 16- ročný pilot) odštartuje. Po vyhodnotení niekoľkých alternatív, padlo rozhodnutie na prenájom jedného z najlepších a zároveň jedného z najrýchlejších „2- litrových" vozidiel, ktoré vyhovujú novým predpisom MSR. Od Filipa Sládečku sme si pre rok 2011 prenajali vozidlo Alfa Romeo 156 S2000, ktoré ešte v roku 2007 pretekalo v seriáli WTCC a v rokoch 2009 a 2010 s ním piloti získali titul MSR.

Jedná sa o vozidlo s objemom motora do 2000cm³, s výkonom 280 PS (206 kW) pri 8500 ot./min. Vozidlo váži 1150 kg a tak o 250 kg prevyšuje tohtoročný minimálny váhový limit. Vozidlo má 6- stupňovú sekvenčnú prevodovku.

mato_homola_alfa_romeo_03

Maťo bude po takých menách ako Tarquini, Farfus, Thompson ďalším z pilotov, ktorí jazdili s týmto vozidlom. Určite však bude najmladším. Po testoch na Slovakiaringu 10.4.2011 Maťo povedal: „Tak v prvom rade by som chcel poďakovať hlavne otcovi, všetkým reklamným partnerom a rodine, že mi umožnili štartovať s takýmto perfektným autom. S Alfou sa musím ešte poriadne zžiť, pretože to je úplne iná dimenzia, akú som hocikedy jazdil. Keďže toto auto má predpoklad víťaziť, určite by som rád zbieral hlavne veľa skúseností a dúfam, že aj víťazstvá. Prvý pretek sa koná na prelome apríla a mája na známom okruhu Hungaroring, tak dúfam, že mi všetci budete držať palce."

Tak ako Maťo povedal, po prvý krát si ho môžete pozrieť na maďarskom okruhu Hungaroring v dňoch 29.4 - 1.5.

Onboard  

Fotografie

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.