• page-cover-seat

Úspešný víkend na Hungaroringu

Team Homola Motorsport s pilotom Maťom Homolom a špičkovým vozidlom Alfa Romeo 156 WTCC úspešne absolvovali ostatný víkend na maďarskom Hungaroringu.

Cez víkend sme absolvovali dva samostatné preteky, ktoré sa započítavali do seriálov Majstrovstiev Európy- Centrálna Zóna, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska a aj Poľska. V piatok sme absolvovali voľné tréningové jazdy, aby si Maťo na vlastnej koži vyskúšal, či informácie o trati získané z internetu sa zakladajú na pravde, nakoľko nikdy predtým na tejto trati nepretekal.

hungaroring_mato_homola_3

V sobotu v doobedňajších hodinách už bol naplánovaný meraný tréning, ktorý všetkým zúčastnením vyrazil dych. Neznámy, 16 - ročný pilot zo Slovenska- Maťo Homola zajazdil pole position s vyše 0,5 sekundovým náskokom na druhého poradí. Porazil nielen zvyšných 32 pretekárov v triede do 2000 cm³, ale aj ďalšie 2 rovnaké vozidlá Alfa Romeo 156 WTCC so skúsenejšími pretekármi, ktorí s týmito vozidlami už niekoľko rokov pretekajú. Od tejto chvíle sme boli pod drobnohľadom novinárskej verejnosti, ale aj súperov. Maťo zároveň svojím časom aj stanovil slovenský rekord na jedno kolo v dvojlitrovej triede na Hungaroringu.
S vysokými ambíciami sme vyrazili na štart prvého preteku. Štart však Maťo pokazil a prepadol sa na 2. miesto. Tri kola húževnato bojoval o vedúcu pozíciu, ale v 5. kole preteku nás zradila technika. Došlo k poškodeniu poloosy a pretek pre nás týmto skončil.

hungaroring_mato_homola_1

V nedeľu nás počas rannej kvalifikácie prekvapil náhly dážď a bolo veľkou lotériou, či nechať na vozidle suché pneumatiky, alebo počas 30 - minútového tréningu prezuť na mokré. Maťo sa rozhodol pre druhú bezpečnejšiu alternatívu. Trať však začala vyschýnať, a tak Maťo v tréningu zajazdil „iba" 3. najrýchlejší čas.

hungaroring_mato_homola_4

Počas celého preteku v ťažkých mokrých podmienkach nakoniec Maťo skončil na 2. mieste v rámci seriálu ME Centrálnej Zóny a na 1. mieste v rámci pretekov MSR. Po pretekoch Maťo povedal: „Víkend hodnotím veľmi pozitívne. Síce som sobotňajší pretek nedokončil, nevzdal som sa. Do druhého preteku som nastupoval s miernym rešpektom pred vodou na trati a výkonným vozidlom. Nepúšťal som sa do žiadnych riskantných manévrov a kontroloval som si skvelú druhú pozíciu. Tú sa mi nakoniec podarilo udržať a domov som sa vracal so štedrou nádielkou bodov a skúseností. Ďakujem všetkým za pomoc a podporu. Už sa neviem dočkať ďalšieho preteku v poľskej Poznani, ktorý sa uskutoční na konci mája."