• page-cover-seat

Fantastický víkend na Slovakiaringu pre Homola Motorsport

Ostatný víkend sa na slovenskom okruhu Slovakiaring konal maďarský dvojpretek (maďarský organizátor) v pretekoch automobilov na okruhu. Tento v poradí už tretí víkend spoločných Majstrovstiev Slovenska, Poľska a Maďarska sa okrem národných šampionátov započítaval aj do seriálu FIA Centrálnej Európskej Zóny.

Náš tím s pilotom Maťom Homolom sa na domácej pôde chcel fanúšikom prezentovať skvelými výkonmi a tak sme do prípravy dali všetko.

mato_slovakiaring_3 

Vrásky nám pribudli po zistení, že sa budeme musieť uskromniť s pneumatikami, nakoľko ich je v súčasnosti veľký nedostatok. A tak sme na víkend mali k dispozícií iba 60% z objednaného množstva a museli sme veľmi kombinovať so starými pneumatikami.

Na pretek bolo v triede D4 do 2000 cm³ prihlásených neuveriteľných 32 pretekárov, z čoho nakoniec prišlo pekných 24.

mato_slovakiaring_1

Zišli sa aj 4 vozidlá triedy z Majstrovstiev sveta cestovných vozidiel (WTCC). Iba nás mrzelo, že z už spomínaného pneumatikového problému nemohol štartovať Filip Sládečka na rovnakom aute.

Vo voľných tréningoch v piatok sa Maťo pohyboval v prvej trojke, čo nás povzbudzovalo za vidinou úspešného výsledku.

mato_slovakiaring_3

Meraný tréning sa išiel v sobotu ráno v peknom, slnečnom počasí. Hneď od úvodu kvalifikácie bol Maťo v čele. Zhruba v 2/3 30 - minútovej kvalifikácie tím stiahol Maťa z trate, pretože bol s náskokom 0,6s v čele štartového poľa a bolo treba šetriť pneumatiky. Lenže práve toho využil konkurenčný maďarský tím, prezul na nové pneumatiky a uchmatol nám prvé miesto na štarte. Na treťom mieste skončil ďalší výborný pretekár Zdeno Mikuláško na Škode Octavia, ktorý si odskočil zo svojho Porsche.

mato_slovakiaring_4

Pred samotným pretekom sa zmenilo dramaticky počasie - pár krát výrazne zapršalo, takže trať na začiatku preteku bola ešte vlhká, ale vysychala. Po štarte v prvej zatáčke bol Maťo a jeho Alfa na 2. mieste za konkurentom Gáspárom, ale hneď za zákrutou ho zdolal. V zapätí sa na prvé miesto predral skvelou agresívnou jazdou Zdeno Mikuláško. Zdeno a Maťo sa okamžite vzdialili svojim konkurentom a schyľovalo sa k peknému súboju o prvé miesto. Po pár kolách však Zdeno dostal od športových komisárov trest za predčasný štart v podobe prejazdu boxami a bolo po súboji. Maťo osamel na čele štartového poľa, zvoľnil, tak aby si udržoval odstup a šetril techniku. Pretek je započítavaný do seriálu FIA CENTRAL EUROPEAN CENTRAL ZONA, Majstrovstiev Maďarska, Majstrovstiev Poľska, Majstrovstiev Slovenska.

mato_slovakiaring_7

Po jazde Maťo povedal: „Škoda, že Zdeno dostal trest, tešil som sa na súboj s ním. Jeho auto bolo výrazne lepšie na brzdy, pretože je ľahšie, moje zasa malo lepší výkon na rovinkách, takže som sa ho držal. Keď som videl signál pre neho od športových komisárov, tak som od útokov na neho upustil. Veľmi sa teším z prvého víťazstva na domácej pôde."

Nedeľa začínala opäť kvalifikáciou do poobedňajšieho preteku. Tento krát tím nič neponechal na náhodu. Maťo si udržiaval počas celej kvalifikácie prvé miesto . V zapätí išiel do boxov, prezuli sme nové predné pneumatiky a Maťo okamžite zajazdil najrýchlejší čas víkendu v dvojlitrovej triede a Pole Position.

mato_slovakiaring_9

Štart poobedňajšieho preteku sa však Maťovi vôbec nepodaril a prepadol sa až na 4. miesto. Následne sa prebojoval na 3. miesto za oboch maďarských konkurentov na Alfách Romeo 156 WTCC. Táto skupinka sa okamžite odtrhla od zvyšku 20 - členného štartového poľa a začal sa nekompromisný, ale férový súboj o každý meter trate. V 5. kole preteku Maťo usúdil, že nadišiel čas zásadne zmeniť poradie preteku a v priebehu jedného kola sa dostal do čela. Vytvoril si asi 15 - metrový náskok pred súperom Csabom Gaspárom a víťazne prišiel do cieľa. Všetci traja predviedli v jazde „na nárazníkoch" strhujúce divadlo pre divákov, ktorí s ováciami a uznanlivým potleskom sprevádzali Maťa pri prejazde cieľovou čiarou.

mato_slovakiaring_5

Maťo zhodnotil víkend: „Aj keď sme mali pneumatikárske problémy, nakoniec sme víkend skončili s dvoma víťazstvami, čo sa mi v mojej krátkej automobilovej kariére podarilo po prvý krát. Bolo krásne na domácej pôde stáť po oboch pretekoch na najvyššom stupienku a počuť hrať slovenskú hymnu. Touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať reklamným a mediálnym partnerom, celému realizačnému tímu a našim fanúšikom za podporu.

Teším sa na ďalší pretek opäť na Slovakiaringu v druhej polovici augusta na Veľkej cene Slovenska."

Výsledky:

1. pretek:

  • 1. miesto v triede D4-2000 cm³ (FIA Zóna Strednej Európy)
  • 1. miesto v triede D4-2000 cm³ (Majstrovstvá Slovenskej Republiky)
  • 1. miesto v kategórií Junior
2. pretek:
  • 1. miesto v triede D4-2000 cm³ (FIA Zóna Strednej Európy)
  • 1. miesto v triede D4-2000 cm³ (Majstrovstvá Slovenskej Republiky)
  • 2. miesto v kategórií Junior

Onboard

Fotografie

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.