• page-cover-seat

Team Homola Motorsport a BMW 320si WTCC v sezóne 2012!

Tak ako sme v minulej tlačovej správe informovali, Team Homola Motorsport bol vtedy tesne pred dovozom novej pretekárskej techniky na Slovensko. Na sklonku minulého týždňa sa do Švédska s nami vybrala aj početná skupina poradcov (na čele so špičkovými odborníkmi Jarom Krajčim a Vladom Hybáčkom), aby sme komplexne zhodnotili technicky stav kupovaného vozidla.

Minuloročnú Alfu Romeo sme vymenili za najlepšie vozidlo v triede Super 2000, s ktorým sa jazdili Majstrovstvá sveta cestných automobilov – je to BMW 320si E90 WTCC.

Po úspešnej minulej sezóne, keď sa Maťovi podarilo vyhrať všetko, čo sa dalo, sme sa rozhodovali kam sa posunúť v sezóne 2012. Súčasťou plánovania bol aj nákup novšej techniky pre budúce roky nášho pretekania a po viacerých úvahách a variantách voľba padla na automobilku z Bavorska. Sme presvedčení, že práve táto voľba je pre náš budúci program najlepšia.

 homola_bmw_wtcc_02

Auto disponuje štvorvalcovým, 2 - litrovým benzínovým motorom s výkonom 295 konských síl s pohonom zadných kolies a so 6 - stupňovou sekvenčnou prevodovkou Xtrac. Auto bolo vyrobené striktne podľa špecifikácie WTCC v Dánsku v roku 2008, z dielov BMW Motorsport.

homola_bmw_wtcc_05

Vozidlo 2 roky jazdilo v dánskych majstrovstvách cestných vozidiel (DTCC) v tíme Jana Magnussena. V roku 2010 bolo zakúpené jedným z najlepších švédskych pilotov Johanom Sturesonom do Švédska, ktorý s autom jazdil ďalšie 2 sezóny. V sezóne 2011 obsadil Johan Stureson v nabitom šampionáte STCC (Škandinávsky šampionát cestovných automobilov) výborné 4. miesto z viac ako 30 pretekárov a skončil ako prvý jazdec jazdiaci s technikou BMW. Auto je vo vynikajúcom technickom stave skoro bez poškodenia, čo je v tomto veľmi kontaktnom šampionáte obdivuhodné.

homola_bmw_wtcc_01

V sezóne 2012 by sme chceli zopakovať výsledok z minulej sezóny v „slovenskom majstráku", resp. v rodiacom sa šampionáte V4 krajín.

V súčasnosti tím usilovne pracuje na príprave účasti v znovuzrodenom európskom šampionáte ETCC (Majstrovstvá Európy cestovných automobilov), ako asi jediný slovenský zástupca. Tento šampionát zahŕňa 4 pretekárske víkendy vo forme dvojpretekov, tzn. 8 pretekov. Veľmi dobrým impulzom bude pre tento šampionát aj to, že sa prvé 3 preteky pôjdu ako súčasť WTCC (Majstrovstvá sveta cestovných automobilov). Bude sa jazdiť na slávnych okruhoch - Monza, Valencia, Salzburgring, Imola. Veľmi zaujímavé bude pre každého fanúšika, že z každého preteku bude hodinový záznam na stanici Eurosport, dokonca z posledného preteku v Imole bude na programe živý prenos. Podrobnosti ohľadom ETCC Vám ešte určite prinesieme.

homola_bmw_wtcc_04

Maťo Homola: „ Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo získať výborné auto, na ktorom jazdili výborní jazdci. Bude to pre mňa ďalšia vysoká škola jazdenia, keďže som za volantom „automobilovej zadokolky" v živote nesedel. Na základe 3 ročných skúseností z motokár si ale myslím, že si na túto zmenu rýchlo zvyknem. Dúfam, že sa nám podarí postaviť na štart pretekov ETCC, bola by to najlepšia skúsenosť, akú teraz môžem dostať a zároveň príležitosť reprezentovať Slovensko vo veľmi prestížnom seriáli. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomohli zabezpečiť takúto špičkovú techniku. Veľmi sa teším na sezónu 2012."

homola_bmw_wtcc_03

Ak pôjde všetko ako si plánujeme, tak nás v druhej polovici mesiaca február čaká testovanie v talianskej Monza a následný prvý pretek v šampionáte ETCC.

Team HOMOLA Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.