• page-cover-seat

Posledné testovanie pred ETCC na Slovakia Ringu

Slovenský šampión v automobilových pretekoch na okruhu v Divízii 4 do 2 litrov Maťo Homola už finišuje s prípravami na svoje prvé predstavenie na európskej scéne. Na prvom slovenskom permanentnom pretekárskom okruhu Slovakia Ring neďaleko Bratislavy si opäť rozložil svoj „testovací stan" tím Homola Motorsport, aby sa ešte lepšie zoznámil s novou technikou, BMW 320si E90 WTCC.

Na rozdiel od posledného testu, keď bolo slnečno a relatívne teplo, v pondelok 16. apríla nad Slovakia Ringom viseli husté mračná a občas aj zapršalo, čo neboli ideálne podmienky. Homolovci museli zvoliť radikálny prístup k nastaveniu auta, pretože Maťo nebol s jazdnými vlastnosťami spokojný. Spolu s veteránom slovenského motoršportu Jarom Krajčím kompletne prerobili pôvodné nastavenie od Švéda Johana Sturesona, s ktorým biele BMW prišlo zo Škandinávie.

mato_homola_slovakia_ring_bmw_wtcc_O2 

Výsledky sa dostavili prakticky okamžite. Napriek prehánkam, nižšej teplote asfaltu i ojazdeným pneumatikám, Maťo bol schopný zajazdiť rovnaký čas ako v ideálnych podmienkach a s novým obutím. „Z auta mám oveľa lepší pocit ako v minulom teste. Už nie je také nervózne a ťažko ovládateľné ako minule," pochválil Maťo Homola nové nastavenie. „Presne cítim, čo auto robí a čo od môžem očakávať a práve toto mi chýbalo v minulom nastavení auta. Konečne som auto pochopil, na vlhkom asfalte som robil také isté časy ako na teplom asfalte a bol som spokojný s časom, ale aj z pocitmi z jazdy. Ďakujem mechanikom, že sa o auto postarali a dali ho do konečného stavu a myslím si, že sme dobre pripravení na náš vrchol sezóny o dva týždne."

mato_homola_slovakia_ring_bmw_wtcc_O1

Z testovania sme pre Vás pripravili historicky prvý onboard Maťa Homolu v jeho novom BMW 320si WTCC. Pozrieť si ho môžete pod tlačovou správou.

Maťove BMW v bojovom sfarbení aké bude mať aj pri štarte v ETCC (European Touring Car Cup) je do nedele vystavené v stánku Slovakia Ringu v Hale D na výstave Autosalón v bratislavskej Inchebe. Osobne sa stretnúť s Maťom Homolom budú môcť fanúšikovia v sobotu i v nedeľu priamo v tomto stánku, pripravená je samozrejme aj autogramiáda.

Prvý onboard: Slovakia Ring - BMW 320si WTCC & Maťo

 

Fotografie z posledného testovania pred ETCC

Foto: Ondrej Homola

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.