• page-cover-seat

Maťo Homola je po ETCC na Slovakia Ringu spokojný

Aktuálny Majster Slovenska v pretekoch automobilov na okruhu v Divízii 4 do 2000cm3 Matej Homola má za sebou premiéru v Európskom pohári cestovných automobilov ETCC. Na domácom Slovakia Ringu sa v tvrdej konkurencii nestratil a v triede S2000 dokončil obe jazdy na 3. mieste.

Potenciál novej techniky v podobe BMW 320si E90 WTCC sa postupne ukázal a v pretekoch už Maťo dokázal držať krok s najlepšími. Napínavé jazdy mu jednoznačne ukázali, kde sa výkonnostne nachádzajú špičkoví svetoví a európski jazdci. Náš nádejný jazdec sa aj osobne stretol s jedným z nich: Holanďan Tom Coronel je momentálne najlepším jazdcom značky BMW, a tak sa obaja pretekári mali o čom rozprávať.

67c3614

Maťo Homola bol po náročnom víkende unavený, ale spokojný: „Vedeli sme, že na Slovakia Ringu sa zíde väčšia konkurencia ako na prvých pretekoch v Monze, ale aj napriek tomu sme sa chceli pred domácim publikom ukázať v dobrom svetle. Môj cieľ bola „bedňa", ktorá sa nakoniec dostavila a môžem povedať, že som maximálne spokojný. Prvé preteky boli pre mňa super, keď som práve so špičkou dokázal držať krok a aj časovo som sa pohyboval medzi najlepšími. Počas celej nedele sme mali problém so spojkou, čo sa odzrkadlilo na štarte do druhých pretekov, keď mi nevyšiel štart a prepadol som sa do hĺbky štartového poľa. Bolo tu veľa zaujímavých momentov a som veľmi šťastný, že to v oboch pretekoch vyšlo na 3. miesto. Stáť na stupni víťazov pred toľkými fanúšikmi je neopísateľný pocit. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým osobám, ktoré sa na našom úspechu podieľali. Som rád, že moje prvé európske vystúpenie dopadlo na výbornú a dúfam, že sme dobre reprezentovali Slovensko na medzinárodnej scéne."

co8c3667-6

Ak ste nevideli preteky ETCC na Slovakia Ringu, nezúfajte, pretože vo štvrtok o 17:00 sa športový kanál Eurosport 2 odvysiela neskrátený záznam z obidvoch jázd.

CO8C4609

V plánoch tímu Homola Motorsport je aj štart v ostatných dvoch podujatiach ETCC. Najbližšie sa Európsky pohár pôjde na rakúskom Salzburgringu (20. mája). Celý seriál vyvrcholí už 24. júna na talianskom Autodrome Enza a Dina Ferrariovcov v Imole.

Maťo Homola na ETCC Slovakia Ring 2012

Foto: autosportfoto.sk

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.