• page-cover-seat

Homolovci pokračujú v ETCC na Salzburgringu

Európsky pohár cestovných automobilov ETCC, ktorý už mohli osobne spoznať aj slovenskí priaznivci motoršportu priamo na domácom okruhu Slovakia Ring, pokračuje tento víkend už u našich susedov v Rakúsku.

Na okruh Salzburgring mieri aj talentovaný slovenský pretekár Maťo Homola so svojim BMW 320si WTCC. Po prvých pretekoch tejto sezóny, ktoré s ním absolvoval na Slovakia Ringu, je spokojný a pripravený opäť zaútočiť na najvyššie priečky v celkovom poradí i triede S2000, do ktorej jeho vozidlo patrí. Po dvoch tretích miestach pred zaplnenými tribúnami v Orechovej Potôni má opäť chuť stáť na stupňoch víťazov: „Na Salzburgringu som nikdy predtým nejazdil, a tak sa moja príprava zamerala na počítačové simulátory. Tie sú v dnešnej dobe naozaj na slušnej úrovni a ponúkajú jazdcom skvelú možnosť dostať novú trať do hlavy," poodkryl tajomstvá svojej rýchlosti Maťo Homola. „Auto bude opäť pripravené na špičkovej úrovni, celý náš tím Homola Motorsport urobil maximum. A teraz je len na mne, aby som ich dôveru nesklamal."

homola_motorsport_salzburgring_03

V šampionáte sa po prvých dvoch podujatiach v Monze a na Slovakia Ringu udiali zaujímavé veci. Víťaz oboch jázd v talianskom chráme rýchlosti Španiel Fernando Monje, bude v Rakúsku na štartovom rošte o 10 miest nižšie, ako určí kvalifikácia, pretože zo Slovenska si odniesol trest za incident. V celkovom poradí sa na neho dotiahol dobre bodujúci Švajčiar Rikli a tiež obaja víťazi zo Slovakia Ringu, Česi Matějovský a Fulín. Maťo Homola je na 6. mieste v triede S2000 a na Salzburgringu chce opäť zabodovať.

homola_motorsport_salzburgring_02

Salzburgring je len približne 300 km od Bratislavy, čo dáva aj pre fanúšikov Maťa Homolu dobrú príležitosť prísť ho povzbudiť: „Víkendy WTCC a ETCC sú pre divákov veľmi atraktívne, ukázalo sa to aj v podobe krásnej návštevy u nás. Pred takým publikom sa mi jazdilo naozaj veľmi dobre, a tak by som rád všetkých pozval aj do Salzburgu. Teším sa na vás, budem sa snažiť dobre reprezentovať Slovensko."

homola_motorsport_salzburgring_04

V piatok sa začína víkendový program testovaním, v sobotu je na pláne tréning a kvalifikácia. Obe jazdy ETCC nasledujú hneď po sebe v nedeľu o 15:50 a 17:05.

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.