• page-cover-seat

Maťo Homola na Slovakia Ringu dvakrát vyhral

Pre Maťa Homolu sa preteky slovenského šampionátu na okruhu Slovakia Ring skončili maximálnym možným úspechom. V oboch jazdách sprievodných pretekov Majstrovstiev sveta Matador GT1 Racing Weekend zvíťazil a do hodnotenia šampionátu si pripísal plný počet 50 bodov.

V prvej jazde bolo jeho BMW 320si, z dôvodu testovania, pripravené podľa pravidiel Európskeho pohára ETCC, teda s potrebnou 80 kg záťažou na celkovú hmotnosť 1240 kg. Maťo tak mal oproti súperom nevýhodu vyššej celkovej hmotnosti, čo sa prejavilo pri brzdení i zrýchľovaní. V pretekoch však za sebou 7 kôl držal Maďara Gábora Tima, ktorý takisto štartuje v seriáli ETCC. Na Slovakia Ring však prišiel s odľahčeným Peugeotom a Maťo sa mu napokon neubránil. Medzi Slovákmi však skončil jasne prvý pred Vladom Hybáčkom a Marekom Hôlkom. 

homola_slovakia_ring-1

Do druhého šprintu už Maťove BMW nemalo zbytočný balast. Navyše Gábor Tim vynechal kvalifikáciu, pretože nemal pneumatiky do dažďa. Pole position a vydarený štart znamenal bezpečné 1. miesto až do cieľa. Počas celých 10 kôl však bojoval s Maďarom Imré Birizdóom, ktorý však jazdil na Seate vyššej kategórie do 3500 cm3. Napriek tomu ho Maťo po pekných súbojoch udržal za sebou a opäť sa postavil na 1. miesto na stupňoch víťazov. Keďže preteky sa napokon išli v krásnom slnečnom počasí, bolo pre tím dôležité aj porovnanie so štartujúcim Gáborom Timom. Maťo sa mu s takto odľahčeným BMW vzďaľoval v každom kole o 2 sekundy.

homola_slovakia_ring-2

Po sklamaní na konci mája v pretekoch ETCC na Salzburgringu, keď sa mu v piatkových tréningoch pokazil motor BMW a musel na opravu do Dánska, si tak opäť zlepšil náladu dvoma triumfami. „Dobre som si na našom domácom okruhu zajazdil a som naozaj rád, že motor môjho auta je už v poriadku a fungoval ako hodinky. Otestovali sme auto aj na vode, našli sme dobré nastavenie a výborne som si zapretekal. Ako v sobotu, tak aj v nedeľu. A samozrejme, potešili ma obe víťazstvá pred množstvom divákov, ktorým ďakujem za podporu," povedal v cieli spokojný obhajca majstrovského titulu Maťo Homola.

homola_slovakia_ring-5

Najbližšími pretekmi budú pre tím Homola Motorsport a ich BMW 320si Majstrovstvá Slovenska a FIA Trofej Strednej Európy na maďarskom Pannoniaringu už najbližší víkend.

GT1 Slovakia Ring 2012 - BMW 320si WTCC & Maťo Homola

Maťo Homola & BMW 320si WTCC (Slovakia Ring) 2012

Foto: autosportfoto.sk

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.