• page-cover-seat

Homola na Slovakia Ringu túži po víťazstve

Tradičná augustová Veľká cena Slovenskej republiky na okruhu Slovakia Ring je aj pre Mateja Homolu vrcholom sezóny. Úradujúci Majster Slovenska v Divízii 4 automobilov s objemom motora do 2000 cm3 sa na tieto preteky zodpovedne pripravuje už vyše mesiaca.

Hektický víkend od 17. do 19. augusta je za dverami a celý tím Homola Motorsport je už pripravený vycestovať do Orechovej Potône neďaleko Bratislavy, aby tam rozložil svoj stan.

Bezpochyby technicky najzaujímavejší prírastok do slovenského štartového poľa v tejto triede, BMW 320si WTCC, už dokázal svoju rýchlosť i dynamiku a Matej Homola je lídrom priebežného poradia Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky.

mato_homola_slovakia_ring_01

Na našom jedinom pretekárskom permanentnom okruhu Slovakia Ring, ktorý má v najdlhšej verzii, používanej aj pre Veľkú cenu SR, 5922 metrov, štartoval Maťo Homola v tomto roku už dvakrát. Najprv v rámci seriálu Európskeho pohára cestovných automobilov ETCC, ktorý sa išiel ako sprievodné podujatie FIA WTCC (svetového šampionátu cestovných automobilov). V najsilnejšej triede S2000 vtedy v oboch pretekoch vystúpil na stupne víťazov a stal sa tak prvým slovenským jazdcom, ktorému sa to podarilo.

mato_homola_slovakia_ring_02

Na začiatku júna potom bielo-modro-červené BMW bojovalo o víťazstvo v rámci Memoriálu Jozefa Kršku a Maťo Homola si pripísal do hodnotenia domáceho šampionátu plný počet bodov. Aj tento raz by to chcel pred plnými tribúnami zopakovať: preteky sa totiž pôjdu v rámci ESET Racing Weekendu ako sprievodné podujatie Majstrovstiev sveta FIA GT1, ktoré po júnovej premiére prídu na Slovensko netradične aj druhý raz v jednej sezóne. Slovenskí diváci tak majú skvelú možnosť vidieť to najlepšie nielen zo slovenského či európskeho, ale aj svetového motoršportu.

mato_homola_slovakia_ring_04

Maťo Homola sa na Veľkú cenu pripravoval na „saganovskej" vlne, štartom na Stupavskom cyklomaratóne: „Cyklistiku mám veľmi rád, je to skvelý šport na celkovú prípravu v oblasti kondície, preto som veľmi rád prijal pozvanie od kamarátov na tieto preteky. Na Veľkú cenu sa veľmi teším, sú to naozaj tradičné preteky, ktoré majú v menoslove víťazov známe mená z histórie tohto športu u nás. Chcem nadviazať na dobre rozbehnutú sezónu v domácich majstrovstvách a potešiť fanúšikov víťazstvami v oboch pretekoch. Srdečne ich pozývam na tribúny Slovakia Ringu a verím, že vytvoria opäť parádnu atmosféru tak, ako to bolo počas WTCC či FIA GT1. Pre našich divákov je to odmena, že tieto majstrovstvá sa sem opäť vracajú a budú v kalendári aj na budúci rok. Ja pri tom nechcem a nesmiem chýbať!"

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.