• page-cover-seat

Flash správy: FIA ETCC Slovakia Ring 2013

FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 5 - po pretekoch

28.04.2013 14:30

Maťo vyhral preteky FIA ETCC!!

Maťo: "Prvý pretek som štartoval z druhej pozície z vonkajšej strany a napriek dobrému štartu ma trafil Jordi Oriola a prepadol som sa tak na štvrté miesto. Sťahoval som jazdcov predo mnou a nakoniec sa mi super jazdou podarilo prepracovať sa naspäť na druhé miesto. Pneumatiky však ku koncu nefungovali, tak to bolo náročné, ale úspešne sme došli do cieľa na druhom mieste.

Druhý pretek mal pevný štart, kde som štartoval zo siedmeho miesta a podarilo sa mi odštartovať až tak dobre, že za prvou zákrutou som bol na druhom mieste, ale opäť som dostal ťukanec na pravé zadné koleso, ktoré naštastie vydržalo. Snažil som sa čo najskôr dostať na prvé miesto, čo sa mi podarilo a potom som sa usiloval zväčšovať náskok pred ostatnými jazdcami. Preteky boli dramatické, pretože ku koncu mi odchádzali gumy a v poslednom kole sa na mňa dotiahol Petr Fulin, ktorého sa mi úspešne podarilo udržať za sebou. A tak som ako prvý Slovák vyhral preteky Majstrovstviev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC). Máme neskutočnú radosť.

Ďakujem môjmu tímu za výborne pripravené auto, reklamným partnerom a rodine za umožnenie štartovania v týchto pretekoch."


FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 4

27.04.2013 17:30

Maťo Homola zajtra štartuje z prvého radu!!

Maťo po kvalifikácií: „Pred meraným tréningom bol mierny chaos, keďže nebolo jasné koľko pneumatík môžeme použiť kvôli nejasnej zmene v pravidlách. Ale obuli sme úplne nové pneumatiky a hneď v prvom kole som sa snažil zajazdiť čas, čo sa mi aj podarilo. Čas som oproti minulému roku vylepšil o 2 sekundy. V aute sa cítim o dosť lepšie ako v minulom roku, zlepšili sme nastavenie auta z ranného tréningu. Musím povedať, že trať nemá žiaden grip a auto sa nespráva ideálne, ale podmienky máme každý rovnaké.

Zajtra štartujem z prvého radu, tak sa z toho pokúsim vyťažiť maximum. Držte nám palce." 

Foto: Matej Remmy Jankovič

{yoogallery src=[/images/stories/2013/gallery/slovakiaring_2013]}


FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 3

26.04.2013 20:00

Maťo po druhom voľnom tréningu:

Maťo: "Do druhého voľného tréningu sme dali lepšie pneumatiky, na ktorých sme odjazdili jeden tréning v Monze. Bohužiaľ, bola jedna červená vlajka a na 15 minút sa zastavil tréning. Potom sa vyrazilo na trať.

Oveľa lepšie sa auto správalo ako v prvom tréningu, to prisudzujem novším gumám a lepšiemu nastaveniu a takisto aj kratšej prevodovke.

Oproti minulému roku som zmenil štýl jazdy a takisto aj stopu a zdá sa , že to je lepšie.

Skončili sme na 3. mieste a minuloročný čas sme už v druhom tréningu prekonali.

Trať je mimo stopy nenormálne špinavá kvôli veľkému množstvu ďalších seriálov a keď sa tam jazdec dostane, je to dosť nepríjemné.

Zajtra ráno máme na programe voľný tréning a poobede kvalifikáciu. Držte palce!"


FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 2

26.04.2013 18:00

Chceli by sme vás informovať, že Maťo Homola bude dnes večer bude v televízii:

  • TV Markíza : 19.30 = večerné správy - Šport
  • TV RTVS : 19.30 = večerné správy - Góly Body Sekundy

FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 1

26.04.2013 13:00

Máme za sebou prvý tréning, počas ktorého sme chceli otestovať techniku a preto sme použili staršie pneumatiky z Monzy. Všetko funguje ako má, sme spokojní, ale aj tak je ešte priestor na zlepšenie. Práve teraz prestavujeme prevodovku a do druhého tréningu dáme novšie pneumatiky a upravujeme nastavenie.

Maťové pocity: „Veľmi sa teším, že nám auto funguje. Chalani namňa zabudli nasmerovať prívod vzduchu, čo v takomto počasí a teple nebola sranda, a tak som odjazil 14 kôl takmer bez čerstvého vzduchu. Potrebujem sa trochu zregenerovať."

Ďalší tréning, ktorý je naplánovaný na 14:45, môžete sledovať na nasledujúcej adrese: http://www.mstworld.com/timing/livetiming.htm?series=ETCC

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.