• page-cover-seat

Sezóna klope na dvere

Automobilový pretekár Maťo Homola chce v tomto roku zamiešať kartami v Európskom pohári cestovných automobilov ETCC. Toto významné kontinentálne podujatie bude aj v roku 2013 súčasťou víkendov známeho a mediálne exponovaného svetového šampionátu WTCC, ktorý aj tento rok rozloží svoj paddock na našom Slovakia Ringu.

Zimnú prestávku Majster Slovenskej republiky v pretekoch automobilov na okruhu v Divízii 4 do 2000 cm3 využil na tvrdú prípravu. Celý tím Homola Motorsport taktiež nemal počas zimných mesiacov voľno: na prvé testovanie aúvodné preteky ETCC treba techniku zodpovedne pripraviť. Už druhý rok bude Maťo Homola štartovať v špičkovom BMW 320si WTCC, v ktorom sa vlani dostal na Slovakia Ringu na stupne víťazov v kategórii S2000 pretekov 2. kola ETCC. Podobný výsledok by ho potešil aj na konci apríla 2013: „Musíme mieriť vysoko, na tribúnach bude opäť veľké množstvo fanúšikov, ktorí ma budú hnať dopredu. Na domácej pôde sa chceme ukázať v čo najlepšom svetle," povedal Maťo Homola na tlačovej konferencii okruhu Slovakia Ring v hoteli Kempinski, na ktorú bol pozvaný spolu s Števom Rosinom, ako zástupcovia pretekárov. Vlani trochu štrajkujúcu pohonnú jednotku poslali na generálnu opravu do Nemecka. Manažér tímu Jaro Homola očakáva, že technické problémy už budú minulosťou: „Všetky vlaňajšie patálie nastali až po repasii motora. Máme podozrenie hraničiace z istotou, že sme boli podvedení. Zmenili sme teda dodávateľa a verím, že už sa to nebude opakovať a celú sezónu odjazdíme bez takýchto porúch."

homola motorsport 1

Úvodné preteky ETCC sa pôjdu 23. a 24. marca na slávnom okruhu Monza v Taliansku. Mesiac nato, teda 27. – 28. apríla sa už Maťo Homola predstaví slovenským divákom na Slovakia Ringu. Pohárové preteky budú potom pokračovať na rakúskom Salzburgringu, v júli by sa mala do kalendára zaradiť talianska Enna Pergusa a ETCC vyvrcholí na Masarykovom okruhu v Brne.

reklamni medialni patneri-2013

Autor fotografií: Martin Trenkler, autosportfoto.sk

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.