• page-cover-seat

Maťo Homola si vyskúšal nový Caterham SP/300.R

Automobilový pretekár a reprezentant Slovenska v pretekoch Majstrovstiev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC) Maťo Homola na Slovakia Ringu vyskúšal úplne nový prototyp Caterham SP/300.R.

Prekrásne nové športové vozidlo, ktoré britská značka Caterham postavila v spolupráci so svetoznámou firmou Lola, je vyvinuté pre skutočných pretekárov: to znamená, že hoci nemáte pod kapotou ten najsilnejší motor, pocit z rýchlej jazdy a skvelej ovládateľnosti prinesie tie správne pocity pretekárskeho jazdca. Caterham v tomto dedičstve pokračuje aj týmto modelom, na ktorom sa Maťo Homola odviezol na našom prvom profesionálnom okruhu. Slovakia Ring veľmi dobre pozná, no prototyp SP/300.R na ňom absolvoval vôbec prvé kilometre v zábehu, a tak ho musel šetriť.

Napriek tomu bol z jeho jazdných vlastností nadšený: „Po prvý raz v živote, ak nerátam motokáry, som jazdil v otvorenom aute. Hoci bolo chladno a mali sme obuté staršie gumy, placka na trati držala ako pribitá. Dvojlitrový kompresorom prepĺňaný motor má asi 335 konských síl, no auto váži len 545 kilogramov a to sú skvelé hodnoty. Keďže auto malo odjazdených iba prvých 100 kilometrov nešiel som úplne na doraz a brzdil som podstatne skôr, ako by sa malo. Napriek tomu som si to užil. Chválim Caterham – podarilo sa im postaviť vynikajúce pretekárske vozidlo. Veľmi pekne ďakujem Přemyslovi Bartošovi zo zastupenia Caterham v Českej republike, za možnosť odviezť sa v tomto prekrásnom aute."

Maťo Homola len pred dvoma týždňami vyhral hodnotenie triedy S2000 na pretekoch Majstrovstiev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC) na rakúskom Salzburgringu. V celkovom hodnotení je na 2. mieste o 4 body za lídrom. Ďalšie preteky ho čakajú v polovici júla na okruhu Enna Pergusa na Sicílii.

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.