• page-cover-seat

Maťo Homola mieri na ďalekú Sicíliu

Talentovaný automobilový pretekár Maťo Homola má pred sebou pokračovanie Majstrovstiev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC). Štvrté kolo tohto kontinentálneho seriálu bude počas tohto víkendu (13.-14. júla) hostiť taliansky okruh so slávnou minulosťou – Enna - Pergusa.

Obkolesuje jediné sicílske prírodné jazero Pergusa, v blízskosti mesta Enna. V šesťdesiatych rokoch sa tu išla mimo šampionátu Veľká cena Stredomoria Formuly 1 a na listinu víťazov sa dostali Lorenzo Bandini, John Surtees a Jo Siffert. Snaha organizátorov opäť dostať okruh do povedomia priniesla na tento zaujímavý a rýchly okruh po Superstars Series aj FIA ETCC.

eurosport-live

Tím Homola Motorsport tak čaká dlhá cesta na juh Talianska, kde chce zabojovať o body do celkového hodnotenia triedy S2000. Maťovi Homolovi v nej patrí výborné 2. miesto so štvorbodovou stratou na Čecha Petra Fulína. Aj ten jazdí v BMW 320si WTCC, no pre toto podujatie bude mať výhodu o 35 kg ľahšieho auta. Maťo Homola totiž v predchádzajúcich pretekoch na Salzburgringu zvíťazil, pričom Fulín havaroval. Do Homolovho BMW tak pribudla záťaž za úspech. Celkovo musí mať jeho auto minimálne 1250 kg a je tak bezkonkurenčne najťažším v štartovom poli.

Preteky ETCC z okruhu Enna - Pergusa bude priamo prenášať športový kanál Eurosport v nedeľu 14. júla o 11:15 (Race 1) a 12:30 (Race 2).

 

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.