• page-cover-seat

Taxi a drift – Maťo Homola, univerzál na pohľadanie

Jeden zo súčasných najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov, Maťo Homola, má za sebou ďalší zaujímavý týždeň. Cez víkend bol na Slovakia Ringu pri víkende FIA GT Series. Niekoľkým fanúšikom a návštevníkom opäť splnil sen – povozil ich po jedinečnom okruhu Slovakia Ring na sedadle spolujazdca

v pretekárskom tempe vo formáte Race Taxi. Adrenalínový zážitok bol nezabudnuteľný určite aj pre krásnu Angeliku a zverejnený humorný videozáznam z jazdy zaujal niekoľko tisíc ľudí (viď nižšie).

Svoj sen si však splnil aj Maťo. V zákulisí FIA GT sa stretol s deväťnásobným majstrom sveta WRC Sébastienom Loebom. S budúcim jazdcom WTCC sa bavili o Maťových plánoch v novej sezóne a Sébastien hovoril o továrenskom tíme, v ktorom bude s kolegom Yvanom Mullerom útočiť na titul. Sébastien zaprial Maťovi veľa šťastia pri smerovaní do WTCC. Nie je vylúčené, že sa na pretekárskych tratiach stretnú už budúci rok.

homola drift remmyphoto-5

V utorok si mladý Homola vyskúšal trochu iný spôsob vedenia motorového vozidla, ľudovo nazvaný „dverami dopredu". Na dráhe Centra bezpečnej jazdy si vďaka tímu MM Racing vyskúšal driftovanie na BMW 325 E30. Spolu s moderátorom Matejom „Sajfom" Cifrom absolvovali rýchlu školu driftu. Tu sa ukázalo, aký je dôležitý cit pre auto, ktorý Maťo má a ďalej si ho rozširoval v minulosti i na FIA Young Driver Excellence Academy.

homola drift remmyphoto-1

„Drift nie je vôbec taký ľahký, ako sa na prvý pohľad zdá. Potrebných je veľa skúseností a inej techniky jazdy, na akú som zvyknutý. Musel som sa ju naučiť, ale myslím si, že mi to išlo dobre na to, že som prvýkrát driftoval. Ďakujem MM Racingu a Centru bezpečnej jazdy na Slovakia Ringu za túto možnosť a teším sa na ďalšie driftovanie," povedal Maťo Homola.

homola drift remmyphoto-3

Remmy Photo

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.