• page-cover-seat

Maťo Homola testoval v Brne

Automobilový pretekár Maťo Homola sa zodpovedne pripravuje na finále Majstrovstiev Európy cestovných automobilov FIA ETCC, ktoré sa pôjde na začiatku októbra na Masarykovom okruhu v Brne.

Jeho BMW 320si WTCC dostalo nový diferenciál, pretože po posledných pretekoch na trati Enna Pergusa na Sicílií ten starý už mal toho dosť. Taktiež team urobil repasiu motora, ktorá spôsobila zvýšenie výkonu a lepší priebeh krútiaceho momentu. Tieto zmeny Maťo zaznamenal už pri prvom výjazde z boxov.

homola-brno-2

Team Homola Motorsport začal testovať na brnenskom okruhu v minulom týždni skoro ráno vo štvrtok. Po nočnom daždi mokrá trať poslúžila najprv na skúšku nastavenia do dažďa. V októbri sa už predsa len v Brne musí očakávať aj nepriaznivé počasie. Aj po vyschnutí trate chýbal grip a Maťo tak mohol zužitkovať skúsenosti nabraté z tréningu s driftermi. „Počas leta som sa pripravoval aj po fyzickej stránke a v Brne som to ocenil. Odjazdili sme V Brne vyše 300 kilometrov, no necítim žiadnu únavu," pochvaľoval si po teste 19-ročný Maťo. „Popoludní sme nasadili nové pneumatiky, ale časy neboli také, ako sme od nových pneumatík očakávali. Trať nemala stále potrebnú priľnavosť".

homola-brno-3

Na poslednú polhodinu testovania, keď už boli aj nové pneumatiky dostatočne zabehnuté, vyšiel Maťo na trať s tým, že skúsi iný štýl jazdy, trochu inú stopu. A zrazu časy padli dole, ten najlepší sa zastavil na 2:12,99. Len 7 stotín od maxima domáceho Petra Fulína, teda Maťovho súpera v boji o titul v ETCC, ktorý tiež využil poslednú možnosť testovania pred finálovým víkendom.

„Tento čas ma správne nabudil na posledné preteky sezóny. Potvrdili sa všetky zmeny, ktoré sme počas dvojmesačnej prestávky na vozidle a hlavne na motore vykonali. Pred posledným dvojpretekom to síce nebolo nevyhnutné, ale nakoľko mám možnosť bojovať o titul Majster Európy, tak sme nechceli podceniť technickú stránku vozidla. Dosiahnuté osobné rekordy a natestovaných cca. 500 kilometrov na okruhoch Slovakiaring a hlavne v Brne mi posilňujú sebadôveru a výsledky sa pokúsim zúročiť v samotných pretekoch. Verím, že sa nám podarí odjazdiť kvalitné preteky. Ja s celým tímom sme pripravený spraviť všetko preto, aby som pre Slovensko získal historický prvý titul Majstra Európy v pretekoch cestovných automobilov," povedal po testoch Maťo Homola a dodal: „Všetkých srdečne pozývam do Brna. Bude to od 4. do 6. októbra naozaj víkend plný skvelých pretekov. Budem sa snažiť potešiť našich fanúšikov dobrou jazdou a veríme, že aj kvalitným výsledkom."

 

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.