• page-cover-seat
Maťo Homola a SEAT sú na dobrej ceste

Maťo Homola a SEAT sú na dobrej ceste

Štátny reprezentant - Maťo Homola sa svedomito pripravuje na novú sezónu FIA ETCC. V Európskom šampionáte cestovných automobilov sa bude biť o poctu kontinentálneho šampióna v úplne novom aute. SEAT León Cup Racer si už stihol vyskúšať v dvoch testoch.

homola-seat-2

V prvých kilometroch si musel zvyknúť na nové prostredie aj predný pohon. Veď v ostatných troch sezónach jazdil so zadokolkou. No podarilo sa mu to v celku rýchlo. Auto po úvodnom shakedowne vyrolovali na druhý test vo štvrtok 26. marca a na nových pneumatikách Yokohama (ktoré sa povinne budú používať v ETCC 2015) sa už spolu s inžiniermi snažil nájsť rýchle nastavenie. To sa mu naozaj podarilo, pretože v polovici testovacieho dňa už jazdil prakticky na úrovni svojho najlepšieho minuloročného výsledku v kvalifikácii, kde obsadil pole position.

homola-seat-3

Hoci po víkendovom relykrose bol grip na asfalte veľmi zlý, napokon môžu v tíme Homola Motorsport konštatovať spokojnosť. "Úprimne som s prvými testami veľmi spokojný," povedal v Orechovej Potôni Maťo Homola. „Na predokolku som si musel počas prvého testovania dosť zvykať, nájsť iný štýl prejazdu zákrut, iný cit na plynový pedál atď. Ale v tomto druhom teste sme to zobrali "od podlahy" a dostali sme sa na výborný čas a aj pocit z auta mám výborný. S časom ktorý sme dnes dosiahli v týchto testovacích podmienkach by som v minulom roku počas preteku FIA ETCC stál na treťom mieste v štartovom poli – čo je priam fantastické. No máme ešte priestor na zlepšovanie časov - pár vecí v nastavení, ktoré chceme odstrániť, tak aby mi to vyhovovalo môjmu štýlu jazdy. Už tieto prvé dva testy ukazujú že sme veľmi správne vyhodnotili situáciu v okruhovom motoršporte, a že sme si vybrali tú úplne najlepšiu značku - SEAT, ktorá bude asi kraľovať vo FIA ETCC. Veľmi sa teším na ďalšie testovanie, pretože ak to pôjde týmto smerom, tak budeme na prvé preteky skvele pripravení ."

homola-seat-1

Do prvého víkendu FIA ETCC (2. – 3. mája) na Hungaroringu absolvuje tím Homola Motorsport ešte dva testovacie dni. V najbližších týždňoch padne aj rozhodnutie v súťaži, v ktorej spoznáme víťazný dizajn Maťovho SEAT-u. Viac informácií nájdete na stránkach http://www.homolamotorsport.sk, http://www.mysmeseat.sk/a FB profile Mato Homola.

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.