• page-cover-seat

Maťo Homola bude prvým Slovákom vo WTCC!

Maťo Homola bude prvým Slovákom vo WTCC!

Automobilový pretekár Maťo Homola odštartuje 19. až 21. júna na okruhu Slovakia Ring ako prvý pilot spod Tatier v prestížnom a celosvetovo sledovanom šampionáte Majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC. Jazdec tímu Homola Motorsport sa navyše strane prvým jazdcom v histórii, ktorý počas jedného víkendu odštartuje v seriáli ETCC (so svojim SEATom Leon Cup Racer) a zároveň v prestížnej triede TC1 vo WTCC. Na Slovakia Ringu ho tak uvidíme aj v RML Cruze TC1 španielskeho tímu Campos Racing.

„Je to pre mňa veľká šanca," povedal Maťo Homola, ktorý skončil vlani na 2. mieste v triede TC2T v ETCC. „Budem sa snažiť vyťažiť z tejto príležitosti maximum. Nie každý dostane šancu predstaviť sa v takomto prestížnom šampionáte a mne sa to navyše podarí pred slovenskými fanúšikmi na našom okruhu Slovakia Ring. Samozrejme, že chcem dosiahnuť dobrý výsledok, ale som realista. Budem bojovať s pre mňa málo známym technicky vyspelým a silným autom proti najlepším jazdcom tejto kategórie motoršportu. No hoci techniku TC1 veľmi nepoznám, budem mať výhodu domáceho prostredia na okruhu, ktorý mám veľmi rád a sedí môjmu štýlu."

mato homola wtcc slovakiaring-2

Skvelú správu oznámil promotér FIA WTCC, spoločnosť Eurosport Events, a v mene svojho generálneho manažéra, Francoisa Ribeira, vyslovil potešenie z toho, že Maťo dostane šancu ukázať svoj talent na najvyššej úrovni pretekov cestovných automobilov. „ETCC je platforma na prípravu budúcich jazdcov WTCC a ja verím, že to bude aj prípad Maťa Homolu. Ten stále demonštruje svoj veľký potenciál. Takéto šance neprichádzajú každý deň a nebude to mať ľahké, no veríme, že využije túto príležitosť a presvedčí ďalších možných sponzorov na Slovensku, ktorí mu pomôžu v jeho ďalšom napredovaní. Automobilový priemysel je na Slovensku dominantný a ja dúfam, že Maťo sa stane vlajkonosičom ambícií svojej krajiny a na svojom domácom okruhu sa mu dostane veľkej podpory plných tribún."

mato homola wtcc slovakiaring-3

Seriál FIA WTCC zavíta na Slovakia Ring do Orechovej Potône už o 10 dní (19. – 21. júna 2015). Maťo Homola bude mať počas neho poriadne nabitý program. Minulý týždeň dostal od FIA výnimku a môže tak štartovať v oboch hlavných seriáloch - WTCC aj ETCC. V nedeľu ho tak uvidíme v rýchlom slede až v štyroch pretekoch.

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.