• page-cover-seat
Homola doplatil vo Francúzsku na prísnu penalizáciu

Homola doplatil vo Francúzsku na prísnu penalizáciu

Tretie kolo šampionátu FIA ETCC na okruhu Paul Ricard vo Francúzsku nepatrilo z pohľadu Maťa Homolu medzi tie najšťastnejšie. Hoci so svojim SEATom Leon Cup Racer dokázal jazdiť veľmi rýchle časy a v kvalifikácií obsadil pekné 3. miesto, v oboch pretekoch sa mu to napriek veľkej snahe nepodarilo zúročiť.

mato-paul-ricard-1

V prvej jazde sa Maťo po perfektnom štarte vyšplhal na 2. miesto a útočil na prvé miesto. Najmä v technickom a jazdecky najnáročnejšom druhom a treťom sektore Club verzie bývalého okruhu F1 bol zo všetkých jazdcov na trati najrýchlejší. Avšak zozadu na neho vyvíjal tlak Andreas Pfister. Obaja predvádzali pekný a ostrý súboj, ktorý vygradoval výmenou pozícií a následnou snahou Maťa o opätovné prebehnutie vo vnútri pravotočivej zákruty po Pfisterovej chybe. Nemec ho však zavrel a došlo ku kontaktu, ktorý o chvíľu „ocenili" stewardi prísnym trestom. Maťo tak musel prejsť boxovou uličkou a napokon skončil v prvých pretekoch na 6. mieste v triede Single Make Trophy.

mato-paul-ricard-2
„Samozrejme, že nás ten trest nahneval," povedal po pretekoch Maťo Homola. „Áno, mali sme medzi sebou kontakt, no za horšie incidenty sa tu počas víkendu udeľovali maximálne varovania, ja som hneď dostal trest. Nemal som v úmysle súpera trafiť, ale ako sa vracal späť do ideálnej stopy, už som tam bol „strčený" ja. Súper spravil chybu a ja som sa ju snažil využiť vo svoj prospech. Nasledoval kontakt, po ktorom som si nedobrovoľne prešiel boxami. Bohužiaľ, už s tým nič neurobíme, na verdikty športových komisárov neexistuje odvolanie. Teší ma aspoň najrýchlejšie pretekové tempo z celého štartového poľa."

mato-paul-ricard-3

V druhých pretekoch si chcel Maťo všetko vynahradiť, do ktorých štartoval z výborného 2. miesta. No vďaka technickej poruche sa mu nepodarilo dobre odštartovať a zaradil sa až za svojich súperov na SEAToch v kategórii v Single Make Trophy na 7.miesto. „Do druhej jazdy som sa veľmi tešil, ale nechápem, čo sa na štarte stalo. V štartovacom režime sa mi nezvýšili otáčky motora a tým pádom som mal pomalý rozjazd. Po štarte som sa dosť prepadol, ale aspoň som si užil kopu súbojov a predbiehacích manévrov s výstupom až na 3. miesto, čím som určite potešil seba a aj oko diváka. Avšak musíme prísť na to, čo sa vlastne na štarte udialo, aby sa to už neopakovalo. Stratil som totiž veľmi cenné body, ani 3. miesto v cieli druhej jazdy ma nemôže uspokojiť. My mierime oveľa vyššie," opísal svoje pocity po druhých pretekoch vo Francúzsku Maťo Homola. Za jeho dravú jazdu ho pochválili aj jazdci WTCC, ktorí sa po pretekoch zastavili v boxe Homola Motorsport.

mato-paul-ricard-4

V hodnotení SMT je na 4. mieste, 23 bodov za Srbom Borkovičom. Nasledujúce podujatie ETCC sa pôjde na začiatku septembra v českom Brne.

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.