• page-cover-seat
Maťo Homola vyhral Preteky FIA ETCC Brno 2015

Maťo Homola vyhral Preteky FIA ETCC Brno 2015

Flash správa č.1 – Brno – Homola Motorsport
05.09.2015

ETCC – Testing 1

Po dlhej letnej prestávke sme sa presunuli s mojim SEATom Leon Cup Racer v poradí na štvrté podujatie FIA ETCC do Brna na Masarykov okruh.

Prvý test sme využili na rozjazdenie a vyskúšanie nastavení. V posledných 20 minútach bol Maťo najrýchlejší, ale v závere testu jeho súperi prezuli na nové gumy a predbehli ho.

Maťo: Na prvý test sme sa vybrali na starých gumách. V prvej časti testu som dostal defekt, tak som sa vrátil do boxov prezuť. Prezuli sme na ďalšiu sadu starších gúm. Ku koncu sa už ale aj tie veľmi opotrebovali. Bral som tento test ako rozjazdenie. Som veľmi spokojný s dosiahnutým časom a jazdnými vlastnosťami auta. Spravili sme nejaké zmeny a máme hlavne ďalšie poznatky, takže je to dobré.

Počas dnešného dňa ma môžete sledovať na live timmingu http://www.fiaetcc.com/live-timing/

Test 2 11.30 – 12.30 hod 60 minút
Voľný tréning 14.30 – 15.00 hod 30 minút
Kvalifikácia 16.45 – 17.15 hod 30 minút

 


 

Flash správa č.2 – Brno – Homola Motorsport
05.09.2015

ETCC – Testing 2

Druhý test bol veľmi náročný pre celý team. Maťo s mechanikmi sa počas 60 minútového testu tvrdo namakali a ďalej hľadali optimálne nastavenia pre jeho SEAT Leon Cup Racer. Cieľom tohto testu bolo, aby si Maťo vyskúšal jazdu na novej sade gúm. Držal väčšinu testu najlepší čas, ale v poslednej štvrťhodine ho jeden zo súperov predbehol, takže test dokončil na druhom mieste.

Maťo: Druhý tréning som odjazdil na nových gumách. Stále hľadáme vhodné nastavenia, nakoľko sa na nových gumách jazdné vlastnosti úplne zmenili. Trať má malý grip(priľnavosť) a my sa tomu prispôsobujeme a skúšame nové nastavenia. Ďakujem veľmi pekne celému teamu, nakoľko chalani pracujú profesionálne na tom, aby auto pripravili na kvalifikáciu. S doterajším priebehom tohto víkendu som veľmi spokojný. Všetkých Vás srdečne pozývam na dnešnú kvalifikáciu. Z Bratislavy ste za hodinku v Brne ☺

Počas dnešného dňa ma môžete sledovať na live timmingu http://www.fiaetcc.com/live-timing/

Voľný tréning 14.30 – 15.00 hod 30 minút
Kvalifikácia 16.45 – 17.15 hod 30 minút

 


 

Flash správa č.3 – Brno – Homola Motorsport
05.09.2015

ETCC – Voľný tréning
Maťov SEAT Leon Cup Racer má za sebou úspešne aj oficiálny voľný tréning. Prebiehal hladko a v kľude. Maťo zajazdil najlepší čas a skončil v tréningu prvý. Naše nastavenia, na ktorých chalani teamu Homola Motorsport tak tvrdo pracovali fungujú.

Maťo: Oficiálne sa začal pretekársky víkend. To znamená, že ideme s označenými gumami a všetci máme rovnaké podmienky. Zmenili sme nastavenie po druhom teste a je to lepšie, čomu nasvedčujú aj moje zajazdené časy, takže som spokojný. Teším sa na kvalifikáciu a držte mi palce ☺

Počas dnešného dňa ma môžete sledovať na live timmingu http://www.fiaetcc.com/live-timing/

Kvalifikácia 17:00 – 17.30 hod 30 minút

 


 

Flash správa č.4 – Brno – Maťo Homola vyhral kvalifikáciu
05.09.2015

ETCC – Kvalifikácia

Team Homola Motorsport s pilotom Maťom Homolom má za sebou tohtoročnú najúspešnejšiu kvalifikáciu. Získal pole position a to znamená iba jedno, že v prvých zajtrajších pretekoch odštartuje z 1. miesta.

Priebeh kvalifikácie bol úplne ukážkový. Team na čele s Jarom Krajčím vymyslel skvelú kvalifikačnú stratégiu. Maťovi na najrýchlejší čas stačili iba dve úvodné kolá. Hneď v druhom kole 30 minútovej kvalifikácie zajazdil Maťo zatiaľ najrýchlejší čas tohto víkendu (2:11:253s). V ďalšom priebehu Maťo šetril pneumatiky a ako jediný stál v boxoch a vyčkával na odpovede súperov. Napriek tomu, že súperi niekoľko krát vymenili nové pneumatiky a najazdili až 11 kôl, Maťov čas už neprekonali. Tvrdá drina Maťa a chalanov z teamu Homola Motorsport priniesla svoj vytúžený výsledok. Maťo berie za prvé miesto v kvalifikácii 3 body do celkového hodnotenia.

Maťo: „Som strašne spokojný s výsledkom kvalifikácie. Podarilo sa mi ju vyhrať a tak získať pole position. Popravde som takýto skvelý výsledok nečakal, len som v ňom dúfal. Išli sme strategicky iba na jedno kolo a tak troška sme zariskovali. Mali sme pre istotu pripravenú ešte jednu sadu gúm, keby sa náhodou niečo stalo, ale naša pôvodná stratégia vyšla. Toto je môj doterajší najrýchlejší čas čo som tu spravil. Čas je z jednej stránky super, ale je rozdiel vyhrať kvalifikáciu a preteky. To ťažšie nás ešte len čaká. Držte mi palce, budem to zajtra veľmi potrebovať."

V nedeľu ráno sa ide zahrievací tréning o 09:30 a dvoje preteky o 12:00 a 13:10. Eurosport 2 mal priniesť z týchto pretekov priame prenosy, ale tento krát dostal tenis prednosť a prenos na poslednú chvíľu zrušili. A preto ani chvíľu neváhajte a prídite Maťa pozrieť a podporiť osobne do Brna. Bude veľmi potrebovať Vašu podporu.

Ďakujeme Vám veľmi pekne za doterajšiu podporu, ktorú Maťovi a teamu dávate v akejkoľvek podobe. Veľmi nás to teší, posilňuje nás to a ženie vpred.

 


 

Flash správa č.5 – Brno – Maťo Homola vyhral celkovo preteky v Brne
06.09.2015

ETCC – Preteky 1

Team Homola Motorsport na čele s pilotom Maťom Homolom zaliala obrovská radosť po prvých pretekoch, keď Maťo svoj SEAT Leon Cup Racer priviezol do cieľa na 1. mieste. Preteky mali 10 kôl. Štart bol letmý. Maťo od začiatku viedol a už v prvom kole sa mu podarilo spraviť si náskok, ktorý do konca pretekov aj udržal a preteky vyhral. Víťazstvo v štýle štart - cieľ ukázalo, že Maťo je v skvelej forme a kondícii. Profesionálna pripravenosť teamu a stratégia, ktorú team vymyslel na čele s Jarom Krajčím zase vyšla.

ETCC – Preteky 2

Druhé preteky odštartovali hneď po prvých pretekoch. Medzi pretekmi bol iba servisný čas, ktorý team využili na kontrolu auta pred pretekmi. Tieto preteky sa štartovali z pevného štartu a s otočeným štartovým roštom. Klasicky sa otáčajú prvý ôsmy a Maťo mal štartovať z 8. miesta, ale jeden zo súperov dostal penalizáciu, tak sa Maťo posunul na siedmu štartovú pozíciu. Maťo veľmi dobre odštartoval a už na začiatku krásne útočil na súperov a postupne sa prebojovával dopredu. Krásne boje a predbiehacie manévre ho posúvali čoraz vyššie a vyššie. Maťo sa celý čas držal za Borkovićom, ktorého neustále zozadu napádal a snažil sa ho predbehnúť. Maťo bol síce rýchlejší, ale z taktického hľadiska nešiel do rizikového predbiehania, keďže si uvedomoval dôležitosť získania bodov do celkových výsledkov.

Maťo: „Víkend vyšiel nad naše očakávania a konečne sa nám podaril výrazný výsledok, čo sme potrebovali do celkového hodnotenia. Prvé preteky ukázali našu rýchlosť, ktorú sme pretavili do zaslúženého víťazstva. Druhé preteky som musel štartovať zo stredu pola, ale rýchlo som sa dostal dopredu. Počas celých pretekov som viedol boje s Borkovićom, ktoré boli veľmi tesné, ale nechcel som riskovať poškodenie auta a nulový bodový zisk."

Maťo po sčítaní bodov z kvalifikácie a z oboch pretekov celkovo vyhral víkendové preteky FIA ETCC v Brne.

Maťo sa tak v celkových výsledkoch hodnotenia posunul zo štvrtého miesta v triede Single Make Trophy na druhé miesto.

 

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.