• page-cover-seat
Maťo Homola ide do sveta - bude štartovať v TCR International Series!

Maťo Homola ide do sveta - bude štartovať v TCR International Series!

O čom sa špekulovalo už pred koncom minulej sezóny sa teraz stáva realitou. Jeden z najtalentovanejších a najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov súčasnosti, dvojnásobný vicemajster Európy Maťo Homola, mieri do svetového seriálu. V sezóne 2016 bude jazdiť na SEATe León Cup Racer vo farbách profesionálneho medzinárodného tímu B3 Racing svetovú TCR International Series.

TCR (Touring Car Racer) International Series si za rok existencie dokázal vybudovať dobré meno nielen medzi jazdcami, ale aj medzi miliónmi fanúšikov po celom svete. Už do prvého ročníka sa promotérovi Marcellovi Lottimu podarilo získať výborných pretekárov ako Gianni Morbidelli (bývalý pretekár F1), Pepe Oriola či Stefano Comini, ktorý sa stal aj historicky prvým víťazom TCR International 2015.

Maťo Homola sa tak predstaví so SEATom León Cup Racer v 12 krajinách po celom svete. Svetová séria odštartuje začiatkom apríla na okruhu v Bahrajne ako predskokan Veľkej ceny Bahrajnu Formuly 1. Seriál bude pokračovať v portugalskom Estorile, belgickom Spa-Francorchamps a talianskej Monze. Najbližšie k Slovensku bude rakúsky Salzburgring 5. júna. V kalendári bude aj nemecký Oschersleben a na začiatku júla aj ruské Soči. Potom sa Maťo presunie do Ázie, kde sa pôjde TCR ako sprievodné podujatie F1 v Singapure (Marina Bay) a Malajzii (Sepang). Sezóna sa skončí exotickými okruhmi Buriram (Thajsko) a finále obstará legendárne podujatie na okruhu Guia v Macau.

homola-tcr

Maťo Homola neskrýva nadšenie i vysoké ambície: „Som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo. Už pred koncom sezóny sme rozmýšľali nad tým, čo ďalej a chcel som sa posunúť do svetového motoršportu. Na výber bolo superdrahé WTCC alebo progresívny seriál TCR s veľkou a kvalitnou jazdeckou základňou. Voľba bola skoro jednoznačná a taktiež sme radi, že ostávame v spojení so SEATom aj na ďalší rok. Môj SEAT León Cup Racer 2016 bude úplne nový model so sekvenčnou prevodovkou, novým bodykitom a väčšími brzdami. Je to pre mňa veľká výzva - nový seriál, veľa zaujímavých nových tratí. Ale chcem ukázať, čo viem a úspešne reprezentovať Slovensko. Hoci budem v tejto sérii nováčikom, chcem vyhrávať, skúseností na to mám už dosť. V neposlednom rade by som sa rád poďakoval promotérovi TCR Marcellovi Lottimu, ako aj Nunzii Corvino a našim partnerom za to, že kladne prijali túto zmenu a pomohli nám na našej ceste do svetového motoršportu. Bez nich by som tieto slová nevravel. Ďakujem."

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.