• page-cover-seat

Motokárový víkend vo Vysokom Mýte

Po prvý krát v tomto roku sa „cirkus" seriálu M SR v pretekoch motokár presťahoval do Českej republiky- do krásneho areálu vo Vysokom Mýte. Zišla sa tu väčšina zo špičky českého a slovenského motokárového športu.

Celý víkend bolo počasie krásne, skoro letné, s teplotami okolo 30°C. Piatkové (voľné) tréningy naznačovali, že sme sa dotiahli na „elitu" v triede Rotax Max Junior, nakoľko Matej pravidelne jazdil porovnateľné časy s konkurenciou. Kvalifikácia do preteku pre náš tím prebehla hladko a z Matejovej strany bola dobre zvládnutá, napriek tomu skončil až na 6. mieste. Štartovné pole 22 pilotov bolo v tento víkend výnimočne vyrovnané o čom svedčí aj fakt, že piloti na 4., 5. a 6. mieste boli v jednej desatine sekundy.

matej_homola_vysoke_myto_1

Do prvej jazdy teda Matej nastupoval z tretej rady. Po vydarenom štarte sa dostal na 4. miesto a celú jazdu húževnato bojoval o 3. priečku, ktorú už aj niekoľko krát mal, ale pre chyby v závere ju stratil.

V druhej jazde sa všetko otočilo: zlý štart znamenal prepad na 5. miesto a v závere Matejom nezavinená kolízia znamenala celkovo 12. miesto. To znamená, že väčšinu tretej jazdy sa pilot prebojováva cez množstvo pomalších jazdcov a špica nenávratne uniká. Po veľkom boji Matej nakoniec vybojoval v tretej jazde 4. miesto, čo považujeme za slušný výsledok.

matej_homola_vysoke_myto_3

V celkovom hodnotení Matej skončil na 6. mieste, ale najviac nás môže mrzieť nepodarená druhá jazda, inak by sme mohli byť na stupňoch víťazov. Ďakujeme za podporu a dúfame, že sa uvidíme 07.-08.08.2010 na populárnom autodrome v Sosnovej pri Českej Lípe.