• page-cover-seat

Maťo Homola na prvých testoch sezóny 2016 vo Valencii

Maťo Homola na prvých testoch sezóny 2016 vo Valencii

Po niekoľkých mesiacoch mimo pretekárskeho auta prichádza opäť čas, kedy sa Maťo dostáva do pretekárskeho kolotoča. Seriál TCR International Series sa rozbieha prvým testovaním na trati v španielskej Valencii, na okruhu Circuito Ricardo Torno.

Valencia nás privítala perfektným počasím a konečne prišla možnosť pozrieť si a vyskúšať nové pretekárske auto SEAT León Cup Racer pre sezónu 2016. Maťo tento rok nastupuje vo farbách maďarského tímu B3 Racing, kde bude jeho kolegom srbský jazdec Dušan Borković a mladý, zatiaľ len 16 ročný Attila Tassi.

Čítať Ďalej

Maťo Homola ide do sveta - bude štartovať v TCR International Series!

Maťo Homola ide do sveta - bude štartovať v TCR International Series!

O čom sa špekulovalo už pred koncom minulej sezóny sa teraz stáva realitou. Jeden z najtalentovanejších a najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov súčasnosti, dvojnásobný vicemajster Európy Maťo Homola, mieri do svetového seriálu. V sezóne 2016 bude jazdiť na SEATe León Cup Racer vo farbách profesionálneho medzinárodného tímu B3 Racing svetovú TCR International Series.

Čítať Ďalej

Tŕpka príchuť Sicílie – Pergusa

Tŕpka príchuť Sicílie – Pergusa

Posledné preteky tejto sezóny FIA ETCC na Autodromo di Pergusa boli pre Maťa Homolu a jeho tím so SEATom Leon Cup Racer veľmi nešťastné. Po vydarenej kvalifikácii Maťo nastúpil do prvých pretekov z druhého miesta. Hneď vo formovacom kole ale prišla prvá „rana" pre Maťa a jeho tím. Maťo ostal hneď vo formovacom kole stáť na trati. Auto postihla technická porucha, ktorú tím s Maťom identifikovali cez vysielačku ako poruchu benzínového čerpadla. Tím nachystal nové benzínové čerpadlo, ktoré po dotiahnutí auta do boxu aj vymenil. Naše auto však muselo byť opravené počas uzavretého parkoviska. Tým pádom v druhých pretekoch Maťa posunuli na poslednú štartovú pozíciu.

Čítať Ďalej

Maťo Homola pripravený na veľké finále

Maťo Homola pripravený na veľké finále

Maťo Homola má so svojím SEATom León Cup Racer pred sebou posledné a najdôležitejšie podujatie tohtoročnej sezóny. Už tento víkend sa na Sicílii rozhodne o držiteľoch titulov - Európsky šampión cestovných automobilov FIA ETCC. A Maťo Homola je prvým a najvážnejším vyzývateľom lídra. Za Srbom Borkovićom zaostáva o 21 bodov, čo sa môže zdať veľa, keďže za víťazstvo v pretekoch ETCC sa ich rozdáva iba 23. No na okruhu Enna Pergusa - na samom juhu Talianska, sa pôjde o dvojnásobné porcie bodov. Keďže sa v Perguse teda bude bojovať o záverečných 46 bodov, Maťo svoj boj o titul rozhodne nevzdáva.

Čítať Ďalej

Maťo Homola vyhral aj v Belgicku!

Maťo Homola vyhral aj v Belgicku!

Maťo po sčítaní bodov z kvalifikácie a z oboch pretekov celkovo vyhral víkendové preteky FIA ETCC v Zolderi, kde sme si hrdo vypočuli slovenskú hymnu. Je to Maťove druhé víťazstvo celých pretekov za sebou, keďže pred dvoma týždňami vyhral podobne aj preteky v Brne.

Čítať Ďalej

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.