FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č. 5

14.07.2013 15:00

VYHRALI SME PRETEKY FIA ETCC SICÍLIA 2013

Prvé preteky
Maťo: "Štartoval som celkovo z 8. miesta a hneď v prvej zákrute sa mi kvôli super štartu podarilo prebojovať na 4. miesto a o zákrutu ďalej som bol už na 3. mieste. Pretekára pred sebou som predbehol po dvoch kolách. Ku koncu pretekov ma na rovinke predbehol pretekár zo Srbska a tak som prvé preteky dokončil na peknom 3. mieste.!

Druhé preteky
Maťo: "V druhých pretekoch som štartoval zo 6. miesta, kvôli otočeniu prvých ôsmich pretekárov z prvého preteku. Pevný štart mi vyšiel na výbornú a tak som v prvom kole bol už na 3. mieste. Predomnou boli len jazdci zo šampionátu Single Make Trophy a v priebehu dvoch kôl som sa pred nich dostal. Snažil som sa udržať na 1. mieste a to mi podarilo až to konca druhých pretekov. Nesmierne sa teším z dnešných výsledkov."

Treba povedať, že oba preteky boli nesmierne ťažké, či už z pohľadu vysokej teploty alebo náročnosti trate. Týmto chcem povedať, že si výsledok nesmierne vážim a chcem poďakovať mojej rodine, celému tímu, reklamným a mediálnym partnerom za podporu a taktiež nemôžem zabudnúť na fanúšikov, ktorí nás podporovali až na ďalekú Sicíliu.

ĎAKUJEME

{yoogallery src=[/images/stories/2013/gallery/flash_sicilia_5]}

FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č.4

14.07.2013 10:00

Dnes ráno bol na programe warm-up, počas ktorého bolo slnečno, ale chladnejšie ako počas včerajšej kvalifikácií a tak si všetci jazdci vrátane Maťa spravili osobné rekordy na trati Enna - Pegusa. Umiestnili na treťom mieste v triede S2000 hneď za svojím rivalom Petrom Fulinom, na ktorého Maťo strátil iba 2 tisíciny sekundy.

1. Dusan BORKOVIC - 1:52.328
2. Petr FULIN - 1:52.684
3. Maťo HOMOLA - 1:52.686

Dnes nás od 11:15 môžete sledovať LIVE na stanici Eurosport 1.

FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č.3

13.07.2013 18:00

Maťo po kvalifikácií: "Dnes máme za sebou náročný deň na okruhu Enna - Pergusa. V kvalifikácií sme obsadili pekné tretie miesto v triede S2000, aj keď sme suverénne najťažší v celom štartovom poli nakoľko máme najviac pridaného závažia (success ballast) kvôli predošlým úspechom.

Okruh Enna - Pergusa je špecifický tým, že ho tvoria štyri šikany s vysokými obrubníkmi a to vyhovuje najmä predným náhonom. A aj kvôli tomuto sme veľmi spokojní s kvalifikačným výsledkom.

Zajtra nás čakajú veľké preteky, ktoré po prvý krát budú vysielané LIVE na stanici Eurosport 1 z okruhu Enna - Pergusa o 11:15 (Race 1) a 12:30 (Race 2)."

{yoogallery src=[/images/stories/2013/gallery/flash_sicilia_3]}

FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č. 2

13.07.2013 8:00

Dobré ráno zo sicílskej Pergusy! Počasie je krásne, slnečné a auto je pripravené na prvý tréning o 8:30, počas ktorého si Maťo po prvý krát otestuje auto a okruh Enna - Pergusa.

Na programe dnes je:
08.30 – 10.00 FIA European Touring Car Cup Testing 1
11.00 – 12.30 FIA European Touring Car Cup Testing 2
13.30 – 14.00 FIA European Touring Car Cup Free practice
15.30 – 16.00 FIA European Touring Car Cup Qualifying

Sme trochu sklamaní s účasťou pretekárov na týchto pretekoch. Pokiaľ na FIA ETCC Monza bolo 36 pretekárov, teraz je tu nás na Sicílií iba 23. Dôvodom je pravdepodobne finančná náročnosť týchto pretekov.

Zajtra bude športový kanál Eurosport z okruhu Enna - Pergusa naživo vysielať naše preteky o 11:15 (Race 1) a 12:30 (Race 2).
Držte palce.

{yoogallery src=[/images/stories/2013/gallery/flash_sicilia_1]}

FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č. 1

12.07.2013

Maťo: "V stredu ráno sme dorazili na okruh, ale technika prišla do Pergusy vo štvrtok večer kvôli dlhej ceste na trajekte. Tento víkend nebude mať FIA ETCC žiadny doprovodný seriál, takže všetko dôležité sa začne až v sobotu, tzn. voľné piatkové tréningy a kvalifikácia. Dnes nás, trochu nezvyčajne, nič nečaká, len rozbaľovanie vecí a pripravovanie techniky na sobotu.

Okruh Pergusa, ktorý obkolesuje prírodnú rezerváciu – jazero Lago di Pergusa, nie je až tak jednoduchý ako sa na prvý pohľad zdá. Veľmi dôležité budú prejazdy obrubníkmi, ktoré sú vysoké a veľmi nepríjemné. Dúfame, že sa nezopakuje pneumatiková situácia na pretekoch F1 na Silverstone 2013.

Počasie nie je take teplé, aké sme očakávali, je len do 30 stupňov Celzia a k tomu aj veterno, takže je to príjemné. Tešíme sa na prvé tréningy, držte palce!"

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.